סדנת אסאדו בפרנה

טכניקת הבישול הייחודית בפרנה רלוונטית גם לימינו אנו והשילוב המקורי עימה לצליית האסאדו יוצר חגיגה לחיך שאין כמותה. אפקט העישון העדין מקנה תוצאה ייחודית - נתחי בשר עסיסיים, טעימים וארומטיים ההופכים אותו למעדן משובח. בפרנה ניתן להכין גם תבשילי קדרה ולאפות לחמים.

סדנת "אסאדו בפרנה", הבלעדית לשף רודד, הינה חוויה יוצאת דופן של ניחוחות וטעמים ומאפשרת התנסות בטכניקת בישול מיוחדת במינה.

תפריט סדנת אסאדו בפרנה: 
מנות ראשונות ועיקריות
צלעות עגל צלויות בפרנה
עופות שלמים בצלייה איטית בפרינה
פטריות פורטבלו במילוי בשר על מצע של קרם בטטה
חזה אווז על מצע של סלט מנגו ורימונים
​קינוח:
סופלה שוקולד ונוגט

"פרנה" -מהי ?
"פרנה" - טאבון גחלים, גריל ומעשנת אשר מוצאה בצפון אפריקה.
מקורות הפרנה - הבישול בתנור הפרנה מהווה מסורת עתיקת יומין ואף מוזכר בגמרא.
טכניקת הבישול - בימי קדם, כדי לבשל או לצלות בו, היו מבעירים בתוכו עצים, וכאשר הפכו העצים לגחלים, והחום בתנור נעשה גבוה די הצורך, היו מכניסים לתוכו את בשר הכבש. הפיזור האחיד של החום בתוך ה"פרנה", בשילוב עם החום הגבוה, מאפשר לצלות מס' שיפודים בבת אחת וגושי בשר גדולים.
סוג הבשר - הבישול בפרנה מיועד בעיקר לנתחי בשר גדולים כגון: אנטריקוט (במשקל 3-4 ק"ג לפחות), עופות שלמים ואסאדו.

"אסאדו" - מהו?
"אסאדו"  - מספרדית: Asado = צלוי.
מקורות האסאדו - דרום אמריקה. האסאדו מהווה מאכל מסורתי של ארגנטינה, אורוגוואי, פרגוואי, צ'ילה והמדינות הדרומיות של ברזיל.
טכניקת הבישול - האסאדו הינו מושג שמתאר בעצם את השיטה הדרום אמריקאית לצליית נתחי בשר על הגריל או על אש. ההכנה היחידה שנעשית לפני צליית בשר האסאדו היא המלחה, ואף היא לא תמיד. הצלייה נעשית בחום גבוה אך במרחק מסויים מהפחמים על מנת שיעבור צלייה איטית.
בדר"כ הכנת אסאדו לוקחת לפחות שעתיים.
סוג הבשר - נתח האסאדו מתייחס לבשר מסויים וממוקם בין הצלע לבית החזה. את צלעות בקר חותכים לרוחב ברצועות ארוכות, לקבלת עצם עם בשר.
אסאדו בפרנה