קייטרינג לספורטאים שמתאים לטבעונים

 

בשנים האחרונות שומעים לא מעט על ספורטאים טבעונים. למרות ההימנעות של טבעונים ממוצרים מסוימים יש צורך לוודא כי בעת אכילתם, בין אם מדובר בארוחה בבית או בהזמנת קייטרינג לספורטאים טבעוניים במהלך האימונים, שלא יחסר להם דבר, כולל אבקת חלבון טבעונית. ספורטאים טבעונים מקבלים את החסרים מקטניות או אגוזים הכוללים חלבון, כאשר הדרך הטובה ביותר היא שילוב בין קטניות לתבואות - כל אחת מהקבוצות מאפשר קבלת חלבון מלא ואיכותי. אורז למשל נחשב למאכל נהדר וכן לחם עם חומוס.

 

הגדלת החלבון בתפריט היומי

על מנת לשמור על הבריאות ספורטאים טבעוניים צריכים להקפיד על אכילת ירקות, דגנים ופירות. טבעונים יכולים לקבל חלבון מהצומח כמו אפונה, חומוס ,שעועית וגם דגנים מלאים. יתרה מכך גם עלים ירוקים מכילים חלבון.

במידה והאימונים נעשים לעיתים קרובות, הרי יש לצרוך אבקת חלבון טבעונית המיוצרת על בסיס סויה ומשלבת בין ויטמינים ומינרלים והתוצאה היא הגדלת כמות החלבון בתפריט היומי.

 

ברזל ואבץ

ברזל ואבץ עשויים להיות חסרים לטבעונים ונחשבים חיוניים לצורך הפקת אנרגיה ותפקוד תקין של המוח ומערכת העצבים. ספורטאי טבעוני צריך לצרוך כמות ברזל כפולה מההמלצות המקובלות וניתן לעשות זאת באמצעות טכניקות בישול שונות כמו הנבטת קטניות המגבירות את ספיגת הברזל והאבץ בגוף. יתרה מכך, ניתן  לצרוך את הברזל והאבץ ביחד עם ויטמין C המצוי בגמבה, עגבנייה ופירות הדר.

 

על מנת לא להיות בחוסר של ויטמין B12 יש להיות במעקב

במטרה לא להיות בחוסר של ויטמין מסוג זה חשוב ביותר להיות במעקב ולבצע בדיקות דם. הויטמין מגיע מן החי וטבעונים אינם יכולים לקבלו בתזונה טבעונית. חוסר בויטמין עשוי להוביל לבעיות שונות של ריכוז, תשישות או סחרחורת. נוסף על כך לעיתים תזונה טבעונית עשויה לכלול חומצה פולית היכולה לרמז על חוסר בויטמין זה.

 

שילוב של אבקת חלבון טבעית לספורטאים

על מנת לגוון את התפריט, ניתן לרכוש אבקת חלבון טבעונית, המשלבת חלבון איכותי ומתאימה לצרכים הפיזיולוגיים של הגוף. אבקה אשר פותחה על ידי חברה המומחית בתחום על בסיס מחקרים תספק לטבעונים את מקור החלבון הטוב ביותר. שילוב בין חלבון סויה לבין חלבון אפונה ומרכיבים נוספים עשויים לסייע לספורטאים לקבל אנרגיה. כמובן שחשוב להיוועץ עם רופא או תזונאי לגבי צריכת תוספי מזון ואבקות חלבון.

 

 

מוזמנים להתייעץ עם מומחים בתחום

על מנת לקבל את מנת החלבונים הדרושה ההמלצה היא להתייעץ עם מומחים בתחום. התייעצות עם מומחים בתחום תסייע לכם בכך. ההמלצה היא לחפש אחר תזונאי ספורט אשר לו ידע רב בתחום ובאפשרותו להתאים לכם תפריט טבעוני המכיל את כמות החלבון הרצויה כולל גיוון בתפריט. התייעצות עימו תביא לכך כי לא יהיה לכם חוסר ותקבלו את כל הויטמינים הדרושים החיוניים לגוף וכך תאפשרו לעצמכם לבצע פעילות גופנית ללא כל בעיה.