בונים צוות מנצח? חשיבותו של יום גיבוש

הרי זה ידוע שעל מנת שהחברה והעסק יפעלו בצורה הטובה ביותר ובתפוקה גבוהה, יש צורך בעובדים מרוצים. לשם כך, מושקעים משאבים רבים. אז נכון לא כל מקום עבודה, יכול לדאוג לחדר משחקים לעובדים שלו או להפסקות מרובות, מה שכן הוא בהחלט יכול לדאוג ליום כיף שכולו הנאה ורגיעה. בעזרת הרעיונות שלו, תוכלו לצור אירוע נעים ומלא הנאה לעובדים שלכם. אותו אירוע, ייתן להם קצת לשבור את השגרה וגם יספק להם אנרגיות מחודשות.

פעילויות גיבוש לשגרת עבודה טובה יותר

אם תשלבו בלוח הזמנים של מקום העבודה, גם ימי גיבוש, אתם תראו שהעובדים שלכם יהיו הרבה יותר קרובים אחד לשני והרבה יותר ערניים וממוקדים בעבודה. ניתן להרכיב כל מיני פעילויות ליום הגיבוש, החל מסדנאות בישול המועברות על ידי שף פרטי ועד צפייה בסרט בקולנוע, השתתפות בחדר בריחה ואפילו טיול טרקטורונים כיפי בצפון. את הפעילויות, תוכלו לבחור על פי התקציב שיש ברשותכם.

היתרונות של גיבוש העובדים

אתם תופתעו לגלות כמה יתרונות גלומים בימי הגיבוש שאתם מקיימים ועוד תקיימו לצוות העובדים שלכם. האווירה נעימה וטובה וכמו כן נשבר הדיסטנס בין העובדים הבכירים לעובדים הפשוטים ובכלל הפן החברתי רק מצליח לפרוח עוד יותר. להלן מספר יתרונות בולטים:

אינטימיות עובדים – יום גיבוש יתרום לכך שתיווצר אינטימיות גבוהה יותר בין העובדים. אותה אינטימיות תשפיע ישירות על האופן בו הם תופסים את מקום העבודה.

אינטימיות עובד ומעסיק – כמו שהוזכר קודם, נוצרת איזושהי קרבה בין העובד למעסיק שלו. נשברת ההיררכיה שקיימת במקום העבודה ויש שיתוף פעולה מנצח.

ניקוי ראש – מי מאתנו לא זקוק מדי פעם לאוורור מהעבודה? על כן, ביום הגיבוש יש שבירה מוחלטת של השגרה ויש אפקט של ריענון עבור העובדים.

תמורה – בזכות יום גיבוש, העובדים שלכם עוד יותר יעריכו אתכם כמעסיקים. כך למעשה הם מגלים שאכפת מהם ושיש הוקרת תודה על העבודה שהם עושים מדי יום.

שורה תחתונה

ביום הגיבוש תוכלו לבחור לקיים פעילות אחת או לשלב מספר פעילויות שונות. אם מדובר על יום גיבוש לצוות קטן, תוכלו לבחור יותר מפעילות אחת, שכן סביר להניח שעלות יום הגיבוש לא תהיה גבוהה, כי הצוות עצמו קטן. אם מדובר על צוות גדול יותר, אז תצטרכו ככל הנראה לבחור פעילות אחת בלבד. את יום הגיבוש רצוי לתכנן מבעוד מועד ולהודיע על התאריך בו אתם מתכוונים לקיים אותו, כמה שיותר מוקדם. כך העובדים יוכלו להיערך בהתאם. מלבד זאת, גם אתם כמארגנים תוכלו לפנות לספקים השונים, לבדוק לגבי הצעות מחיר והמלצות ולראות מה מתאים לכם ואיך לתכנן את יום הגיבוש, כך שייצא בצורה המושלמת ביותר.