סדנת בישול – ליום גיבוש עובדים מוצלח

ימי גיבוש לעובדים הפכו למנהג מקובל ברוב מקומות העבודה, כך שהשאלה היא אינה האם כדאי לתכנן יום גיבוש, אלא היכן מומלץ לקיים אותו.

לימי גיבוש יש יתרונות רבים, אך את היתרונות הללו ניתן להשיג רק כאשר מצליחים לתכנן ולהפיק פעילות מהנה ומעשירה, שכל העובדים יצליחו ליהנות ממנה. אחרת, אתם עלולים למצוא את עצמכם משקיעים זמן וכסף בקיום יום גיבוש ובסופו לקבל תלונות ופידבקים שליליים, בנוסח: "הפעילות הייתה משעממת", "עשינו את זה בשנה שעברה", "לא היה שיתוף של כל העובדים" וגם "היינו מעדיפים להישאר במשרד".

איך מונעים את זה?

חושבים על פעילות שתתאים לכל העובדים, ללא קשר למין, גיל או תחום עיסוק. סדנת בישול עונה בדיוק על הקריטריונים הללו. בנוסף, סדנת בישול מאפשרת לכל העובדים לקחת חלק בפעילות, כאשר לכל אחד יש את החלק שלו והוא תורם להצלחת האירוע. בסופו של דבר כולם נהנים מהתוצרים של כולם והחוויה מלאה בהומור, פתיחות וידע מעשיר שלוקחים הביתה.

דברים שחשוב לבדוק מראש

החלטתם לבחור בסדנת בישול כיום גיבוש לעובדים? בחירה נבונה, אך שימו לב לנקודות הבאות, כדי שההצלחה תהיה מובטחת:

  • מקום – בררו באיזה מקום מתקיימת הסדנה והאם הוא גדול ומרווח מספיק כדי להכיל את מספר העובדים בצורה נעימה ולא צפופה מדי.
  • סגנון בישול – שאלו מראש לגבי סוגי הסדנאות ואפשרות להתאים באופן אישי את הסדנה לעובדים, על פי בחירה. יש סדנאות בישול רבות, כגון בישול קרניבורי, איטלקי, חלבי, הודי וגם סדנאות קינוחים וקונדיטוריה. מקום המציע סגנונות שונים ומגוונים יכול לשמש אתכם לתכנון יום גיבוש גם בשנה הבאה, במיוחד אם נהניתם.
  • כשרות – כמעט בכל מקום עבודה יש אנשים המקפידים על כשרות. כדי שהם יוכלו לקחת חלק ביום הגיבוש וודאו שהמקום מקיים סדנאות בישול כשרות ובררו מהו סוג הכשרות והאם הוא תקף רק למוצרי המזון או גם לכלים ומשטחי העבודה.

הסדנה יכולה להיערך בשיתוף פעולה, כאשר לכל אחד יש תפקיד, או בצורה של תחרות בין צוותים. להצלחת הסדנה, מומלץ להשאיר מספיק זמן בתום הפעילות כדי לטעום את התוצרים השונים.