3 רעיונות ליום גיבוש לעובדים

ימי גיבוש מיועדים על מנת לגבש את כל העובדים – החל מהעובדים הפשוטים ועד לעובדים הבכירים. אם תוציאו את העובדים שלכם לפעילות מרעננת שקצת תשבור את השגרה היומיומית שלהם בעבודה, אתם תראו שאותה יציאה לפעילות רק תחולל פלאים ואתם תזכו להערכה רבה מצד העובדים וכמו כן לשיפור התפוקות שלהם.

כאשר מתכננים יום גיבוש לעובדים, מה שחשוב הוא להתאים את אופי הפעילות לעובדים. ההמלצה הכי טובה שלנו היא להציע מספר אפשרויות שונות לפעילויות וליזום הצבעה בקרב העובדים. להלן סקירה קצרה של פעילויות נבחרות.

יום כיף בסגנון אקסטרים

באבל פוטבול – לשחק כדורגל בתוך בועה. כל עובד ילבש בגד שנראה כמו בועה ענקית. הוא יאלץ לנווט במשחק ותוך כדי להכריע את היריב. מדובר על אטרקציה לעובדים ספורטיביים, כאלה שרמות האדרנלין שלהם גבוהות. אטרקציה כזאת פחות תתאים לעובדים מבוגרים או לעובדים שסובלים מכל מיני בעיות פיזיות. בנוסף, יש לקחת בחשבון שהאטרקציה מתקיימת בחוץ ועל כן, במידה ואתם מתכננים יום גיבוש בתקופת החורף, אותה אטרקציה תהיה תלויה במזג האוויר ויכול להיות שלא תתאים לכם.

יום כיף רגוע

סדנת בישול – מדובר על אטרקציה בה העובדים מתחלקים לקבוצות וכל קבוצה אחראית על הכנת חלק אחר בארוחה. בסופו של דבר, מה שקורה הוא שכולם אוכלים ארוחה שלמה יחד מהאוכל שהם הכינו בעצמם וגם חבריהם. פעילות כזאת יכולה להתאים לצוות עובדים המונה כ-30 משתתפים. אטרקציה כזאת תתאים לכלל העובדים מצעירים ועד מבוגרים. סדנאות בישול יכולות להיות סדנאות כמו, סדנת אסאדו בפרנה, סדנת דגים, סדנה איטלקית, סדנת קינוחים, סדנת לחמים ועוד.

יום כיף עם ערך מוסף

פעילות התנדבותית – כל העובדים מתארגנים כקבוצה אחת גדולה ובוחרים להשקיע את היום שלהם במתן עזרה לאחרים. ההתנדבות יכולה להיות בכל מיני עמותות ואגודות. מדובר על פעילות מגבשת ביותר, שנותנת לעובדים חוויה עוצמתית במיוחד.

איפה לקיים את יום הכיף?

עקרונית ניתן לקיים ימי כיף בכל הארץ, מדרום ועד צפון. כל שצריך לעשות הוא להחליט על המקום בו רוצה להתמקד ובהתאם לכך, לחפש את האטרקציות הנבחרות באותו המקום או סביב לו. יש לקחת בחשבון לדאוג להסעה מסודרת לעובדים. ניתן לקבוע שההסעה תאסוף את העובדים ממקום העבודה, תיקח אותם למקומות בהם מתקיימות האטרקציות וכמו כן תחזור אותם חזרה לנקודת האיסוף (כלומר למקום העבודה) ומשם הם יתפזרו כל אחד לביתו.